Centrum handlowe ?Łacina? już w 2012 roku?

W Poznaniu rusza kolejna imponująca inwestycja. Tym razem obiektem prac budowlanych stanie się Galeria Łacina. Według zakładanego plany pierwsze działania na placu budowy rozpoczną się jeszcze w 2010 roku. ?Łacina? stanie się największym centrum handlowo-usługowym w Poznaniu. Inwestorem zostanie firma Apsys, znana z wykonania jednego z najsłynniejszych obiektów tego typu w kraju ? Manufaktury w Łodzi. Budynek powstanie przy Rondzie Rataje, a jego powierzchnia wyniesie 10 hektarów, czyli znacznie więcej, niż w przypadku największej do tej pory Galerii Malta. Cała inwestycja Galerii Łacina obejmie jednak aż 60 hektarów.

Tak ogromna powierzchnia oznacza, że nie skończy się na typowym centrum handlowym. Apsys pragnie uczynić z terenów przy Rondzie Rataje alternatywne centrum miasta, podobnie, jak stało się to w przypadku Manufaktury. Jeżeli starania o niezbędne pozwolenia zostaną uhonorowane sukcesem, budowa ?Łaciny? może zakończyć się już w 2012 roku. Pewnych prac wymagają jeszcze plany związane z rozwojem infrastruktury drogowej w najbliższej okolicy.

Cała inwestycja kosztować będzie inwestora około 300 milionów euro. Obecnie wygląda jednak na to, że projekt okaże się sukcesem. Wskazuje na to między innymi fakt, że 40% powierzchni handlowej znalazło już swoich najemców.

Ten wpis został opublikowany w Bez kategorii dnia , przez .