Wielkie plany przy budowie CH ?Łacina?

Mimo oczekiwań mieszkańców Poznania i okolic prace nad Galerią Łacina nadal się nie rozpoczęły. Deweloper, firma Apsys nie składa jednak broni i nadal promuje swój projekt. W ramach kampanii reklamowej ?Łacinę? nazywa się na przykład ?nową dzielnicą? Poznania. Nie ma w tym dużej przesady, ponieważ cały kompleks ma mieścić się na aż 60 hektarach powierzchni. Stanowi to niewątpliwy rekord w poznańskich warunkach. Mimo to galerii nie zabraknie konkurencji, ponieważ w mieście obecnych jest już wiele podobnych obiektów (na przykład nieodległa Galeria Malta) a kolejne są już w trakcie planowania.

Obecnie prawdopodobną datą oddania Galerii Łacina do użytku jest rok 2014. Jak dotąd ze strony miasta nie docierają negatywne sygnały dotyczące projektu. Wręcz przeciwnie, tereny należące do miasta, które niezbędne są do wybudowania Galerii zostały już sprzedane w tym roku.

?Łacina? zgodnie z obowiązującymi tendencjami nie będzie wyłącznie centrum handlowym. Na miejscu powstanie na przykład centrum rozrywkowe, liczne lokale gastronomiczne, biura, mieszkania i atrakcyjne tereny zielone. Miejsce to ma przyciągać swoją zróżnicowaną ofertą całe rodziny i osoby, które chcą po prostu spędzić czas w interesującym miejscu. Klienci otrzymają też do dyspozycji wielki i bezpłatny parking na 3000 miejsc.